Bitmiş Ürünün Kalitesinin Temeli

Bitmiş işlenmiş parçalarımıza yönelik yarı mamul ürünler yüksek kalite standartlarında üretilir.

SOĞUK ÇEKME

Soğuk çekme işlemi düz bir yüzey, işleme sertleşmesi ve mükemmel boyut doğruluğu sağlar. Sertleşme diyagramı 1.4301 sınıfı malzemenin erimesine yönelik yaklaşık değerleri gösterir (Nirosta malzeme veri listelerinden alınmıştır).

Rp0,2 = 210 N/mm² ve Rm = 600 N/mm² için yaklaşık %55 uzamadaki ilk değerler %20 'lik işleme sertleşmesi ile kabaca %22 uzama ile Rp0,2≈800 N/mm² ve Rm≈900 N/mm² değerine değişir.

Malzemenin özelliğindeki bu önemli değişiklik parçalar için daha büyük statik yüklemeye izin verir. Dinamik gerilme sınırlarının ayrıca değerlendirilmesi gerekir.

ÖZEL YARI MAMÜL ÜRÜN BİÇİMLERİ

Profil ile elde edilen parçanın en kesitini birbirine olabildiğince yakın eşleyerek işlenmiş parçaları verimlilikle ve uygun maliyete üretebiliriz. Bu nedenle profiller, kullanılan malzeme ve ekipman maliyetleri ile emek ve enerji maliyetlerini azaltma potansiyeli sunar.

ESNEKLİK

Standart bir düz çelik ürünü işleyerek talebi anında karşılamamıza olanak tanıyan birçok farklı üretim yöntemini kullanıyoruz. En uygun yarı mamul ürünün teslim süresini karşılayabiliyoruz.